HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← transcribo — definition

Conjugation of transcribo

Regular CEFR B2
[trãːˈskriː.boː]

to transfer in writing, copy off, transcribe Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego trānscrībō
tū trānscrībis
is / ea / id trānscrībit
nōs trānscrībimus
vōs trānscrībitis
eī / eae / ea trānscrībunt
Indicātīvus imperfectum
ego trānscrībēbam
tū trānscrībēbās
is / ea / id trānscrībēbat
nōs trānscrībēbāmus
vōs trānscrībēbātis
eī / eae / ea trānscrībēbant
Indicātīvus futūrum
ego trānscrībam
tū trānscrībēs
is / ea / id trānscrībet
nōs trānscrībēmus
vōs trānscrībētis
eī / eae / ea trānscrībent
Indicātīvus perfectum
ego trānscrīpsī
tū trānscrīpsistī
is / ea / id trānscrīpsit
nōs trānscrīpsimus
vōs trānscrīpsistis
eī / eae / ea trānscrīpsērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego trānscrīpseram
tū trānscrīpserās
is / ea / id trānscrīpserat
nōs trānscrīpserāmus
vōs trānscrīpserātis
eī / eae / ea trānscrīpserant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego trānscrīpserō
tū trānscrīpseris
is / ea / id trānscrīpserit
nōs trānscrīpserimus
vōs trānscrīpseritis
eī / eae / ea trānscrīpserint
Coniūnctīvus praesēns
ego trānscrībam
tū trānscrībās
is / ea / id trānscrībat
nōs trānscrībāmus
vōs trānscrībātis
eī / eae / ea trānscrībant
Coniūnctīvus imperfectum
ego trānscrīberem
tū trānscrīberēs
is / ea / id trānscrīberet
nōs trānscrīberēmus
vōs trānscrīberētis
eī / eae / ea trānscrīberent
Coniūnctīvus perfectum
ego trānscrīpserim
tū trānscrīpserīs
is / ea / id trānscrīpserit
nōs trānscrīpserīmus
vōs trānscrīpserītis
eī / eae / ea trānscrīpserint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego trānscrīpsissem
tū trānscrīpsissēs
is / ea / id trānscrīpsisset
nōs trānscrīpsissēmus
vōs trānscrīpsissētis
eī / eae / ea trānscrīpsissent
Imperātīvus praesēns
tū trānscrībe
vōs trānscrībite
Imperātīvus futūrum
tū trānscrībitō
is / ea / id trānscrībitō
vōs trānscrībitōte
eī / eae / ea trānscrībuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— trānscrībere
Īnfīnītīvus perfectum
— trānscrīpsisse
Īnfīnītīvus futūrum
— trānscrīptūrum esse
Participium praesēns
— trānscrībēns
Participium futūrum
— trānscrīptūrus
Gerundium (genitīvus)
— trānscrībendī
Gerundium (datīvus)
— trānscrībendō
Gerundium (accūsātīvus)
— trānscrībendum
Gerundium (ablātīvus)
— trānscrībendō
Supīnum (accūsātīvus)
— trānscrīptum
Supīnum (ablātīvus)
— trānscrīptū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego trānscrībor
tū trānscrīberis
is / ea / id trānscrībitur
nōs trānscrībimur
vōs trānscrībiminī
eī / eae / ea trānscrībuntur
Indicātīvus imperfectum
ego trānscrībēbar
tū trānscrībēbāris
is / ea / id trānscrībēbātur
nōs trānscrībēbāmur
vōs trānscrībēbāminī
eī / eae / ea trānscrībēbantur
Indicātīvus futūrum
ego trānscrībar
tū trānscrībēris
is / ea / id trānscrībētur
nōs trānscrībēmur
vōs trānscrībēminī
eī / eae / ea trānscrībentur
Coniūnctīvus praesēns
ego trānscrībar
tū trānscrībāris
is / ea / id trānscrībātur
nōs trānscrībāmur
vōs trānscrībāminī
eī / eae / ea trānscrībantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego trānscrīberer
tū trānscrīberēris
is / ea / id trānscrīberētur
nōs trānscrīberēmur
vōs trānscrīberēminī
eī / eae / ea trānscrīberentur
Imperātīvus praesēns
tū trānscrībere
vōs trānscrībiminī
Imperātīvus futūrum
tū trānscrībitor
is / ea / id trānscrībitor
eī / eae / ea trānscrībuntor
Īnfīnītīvus praesēns
— trānscrībī
Īnfīnītīvus perfectum
— trānscrīptum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— trānscrīptum īrī
Participium perfectum
— trānscrīptus
Participium futūrum
— trānscrībendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary