HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← gano — definition

Conjugation of gano

Regular CEFR B1

to acquire, seize Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego ganō
tū ganās
is / ea / id ganat
nōs ganāmus
vōs ganātis
eī / eae / ea ganant
Indicātīvus imperfectum
ego ganābam
tū ganābās
is / ea / id ganābat
nōs ganābāmus
vōs ganābātis
eī / eae / ea ganābant
Indicātīvus futūrum
ego ganābō
tū ganābis
is / ea / id ganābit
nōs ganābimus
vōs ganābitis
eī / eae / ea ganābunt
Indicātīvus perfectum
ego ganāvī
tū ganāvistī
is / ea / id ganāvit
nōs ganāvimus
vōs ganāvistis
eī / eae / ea ganāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego ganāveram
tū ganāverās
is / ea / id ganāverat
nōs ganāverāmus
vōs ganāverātis
eī / eae / ea ganāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego ganāverō
tū ganāveris
is / ea / id ganāverit
nōs ganāverimus
vōs ganāveritis
eī / eae / ea ganāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego ganem
tū ganēs
is / ea / id ganet
nōs ganēmus
vōs ganētis
eī / eae / ea ganent
Coniūnctīvus imperfectum
ego ganārem
tū ganārēs
is / ea / id ganāret
nōs ganārēmus
vōs ganārētis
eī / eae / ea ganārent
Coniūnctīvus perfectum
ego ganāverim
tū ganāverīs
is / ea / id ganāverit
nōs ganāverīmus
vōs ganāverītis
eī / eae / ea ganāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego ganāvissem
tū ganāvissēs
is / ea / id ganāvisset
nōs ganāvissēmus
vōs ganāvissētis
eī / eae / ea ganāvissent
Imperātīvus praesēns
tū ganā
vōs ganāte
Imperātīvus futūrum
tū ganātō
is / ea / id ganātō
vōs ganātōte
eī / eae / ea ganantō
Īnfīnītīvus praesēns
— ganāre
Īnfīnītīvus perfectum
— ganāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— ganātūrum esse
Participium praesēns
— ganāns
Participium futūrum
— ganātūrus
Gerundium (genitīvus)
— ganandī
Gerundium (datīvus)
— ganandō
Gerundium (accūsātīvus)
— ganandum
Gerundium (ablātīvus)
— ganandō
Supīnum (accūsātīvus)
— ganātum
Supīnum (ablātīvus)
— ganātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego ganor
tū ganāris
is / ea / id ganātur
nōs ganāmur
vōs ganāminī
eī / eae / ea ganantur
Indicātīvus imperfectum
ego ganābar
tū ganābāris
is / ea / id ganābātur
nōs ganābāmur
vōs ganābāminī
eī / eae / ea ganābantur
Indicātīvus futūrum
ego ganābor
tū ganāberis
is / ea / id ganābitur
nōs ganābimur
vōs ganābiminī
eī / eae / ea ganābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego ganer
tū ganēris
is / ea / id ganētur
nōs ganēmur
vōs ganēminī
eī / eae / ea ganentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego ganārer
tū ganārēris
is / ea / id ganārētur
nōs ganārēmur
vōs ganārēminī
eī / eae / ea ganārentur
Imperātīvus praesēns
tū ganāre
vōs ganāminī
Imperātīvus futūrum
tū ganātor
is / ea / id ganātor
eī / eae / ea ganantor
Īnfīnītīvus praesēns
— ganārī
Īnfīnītīvus perfectum
— ganātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— ganātum īrī
Participium perfectum
— ganātus
Participium futūrum
— ganandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary